کاربرد های ازن

ازن اکسید کننده و ضد عفونی کننده بسیار قوی می باشد که بعد از اثر گذاری هیچ باقی مانده از خود بر جای نمی گذارد و به سرعت به اکسیژن تبدیل می شود.ازن به جای کلیه محلول هایشیمیایی اعم از کلر،آب اکسیژنه ،پرسیدین،ها ادامه خواندن “کاربرد های ازن”

برای کنترل و کاهش یا حذف ماسه دهی چاه آب باید

  • سرعت جریان آب را کم کنیم.
  • برای کم کردن سرعت جریان آب باید اختلاف ارتفاع بین دو سطح آب داخل و خارج لوله مشبک جدار چاه را کاهش دهیم.
  • برای کاهش اختلاف ارتفاع بین دو سطح آب ، باید عمق سطح آب داخل لوله مشبک جدارتا سطح زمین را کاهش دهیم.
  • برای کم کردن عمق سطح آب ، باید مقداری ورودی آب سفره زیرزمینی از طریق شیارها به داخل لوله جدار چاه را زیاد کنیم.
  • برای افزایش مقدار ورودی آب بداخل لوله مشبک جداره چاه باید لوله مشبک جدار با بیشترین تعداد شیار و بیشترین مساحت سطح باز ، که دارای بیشترین آبگذری باشد انتخاب کنیم تا آب بیشتری از طریق شیارها وارد لوله جدار چاه گردد.

ادامه خواندن “برای کنترل و کاهش یا حذف ماسه دهی چاه آب باید”

تصفیه آب به روش EDI

یکی از مهمترین نیازهای صنایع مادر : مانند صنعت هسته ‌‌ای، صنعت داروسازی، صنعت قطعات نیمه رسانا و …. داشتن آبی با خلوص بسیار زیاد می‌‌باشد.

برای تولید چنین آب ‌‌هایی ابتدا آب خام بسته به غلظت املاح موجود در آن توسط یکی از روش‌‌ های پیشرفته مانند اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون، EDR و یا تقطیر مورد تصفیه قرار می‌‌گیرد.

خروجی چنین تصفیه‌‌ هایی آبی با خلوص بالای µs/cm 25 می‌‌باشد و هنوز با استاندارد آب فوق خالص فاصله دارد. ادامه خواندن “تصفیه آب به روش EDI”

سوئیچ قطع فشار بالا ( High Pressure Switch )

این سوئیچ بصورت سری با پمپ در مدار قرار گرفته است و در واقع بعنوان یک کلید قطع و وصل در مدار عمل می کند. های پرشر وظیفه خاموش کردن پمپ دستگاه را در مواقعی که شیر برداشت بسته و منبع آب نیز پر است، به عهده دارد. در واقع در چنین مواقعی که نیاز به تولید آب تصفیه شده نداریم، در اثر فشار پمپ ، فشار درون شیلنگ ها بالا می رود. این فشار به دیافراگم تعبیه شده در سوئیچ منتقل شده و باعث قطع جریان عبوری از مدار می گردد . در اثر قطع جریان الکتریسیته پمپ دستگاه نیز خاموش می شود . اگر مقداری از آب منبع تخلیه شود ، فشار درون شیلنگها و در نتیجه فشار تحمیل شده بر دیافراگم سوئیچ ، کاهش پیدا کرده و باعث می شود که مدار مجددا بسته شده و جریان برقرار شود. در اثر برقرار شدن جریان برق ، پمپ دستگاه مجددا آغاز به کار می کند تا آب تخلیه شده را جبران کند. عملکرد این سوئیچ دقیقا عکس عملکرد سوئیچ قطع فشار پایین می باشد. ادامه خواندن “سوئیچ قطع فشار بالا ( High Pressure Switch )”

  • سازوکارحرکتی شیرهای برداشت
  • تنظیم پرشر سوئیچ پمپ آب خانگی
  • پرشر سوئیچ آب
  • سویچ منبع اب