کاربرد های ازن

ازن اکسید کننده و ضد عفونی کننده بسیار قوی می باشد که بعد از اثر گذاری هیچ باقی مانده از خود بر جای نمی گذارد و به سرعت به اکسیژن تبدیل می شود.ازن به جای کلیه محلول هایشیمیایی اعم از کلر،آب اکسیژنه ،پرسیدین،ها ادامه خواندن “کاربرد های ازن”

کاربرد فیلتر گرانول کربن فعال در تصفیه آب آشامیدنی

این فیلتر آب برای تصفیه آب نهایی طراحی شده، با استفاده از اسید شسته گرانول کربن فعال و بخار فعال از انتخاب پوسته نارگیل زغال چوب. سطح بزرگ از منطقه کربن آن را بسیار متخلخل، که اجازه می دهد 600000-1000000 گالن آب را از طریق آن را اجرا کند. صفحه توزیع نو آورانه مانع از ادامه خواندن “کاربرد فیلتر گرانول کربن فعال در تصفیه آب آشامیدنی”

اشعه مضر فرابنفش

میزان اشعه فرابنفش متاثر از میزان نور خورشید، عرض جغرافیایی، میزان ابرناکی، ارتفاع، ازن و انعکاس در سطح زمین است. افزایش گازهای گلخانه‌ای و آلودگی‌های صنعتی موجب می‌شود که میزان عبور اشعه فرابنفش از جو زمین افزایش یابد. در طول شبانه روز 2 ساعت قبل از ظهر و 2 ساعت بعدازظهر در فصل تابستان میزان اشعه فرابنفش افزایش می‌یابد. با کاهش میزان ابرناکی، اشعه فرابنفش افزایش می‌یابد، هرچند با وجود ابری بودن آسمان امکان بالا بودن میزان اشعه فرابنفش وجود دارد.

عوارض پرتو فرابنفش خورشید برای چشم کودکان 10 برابر چشم بزرگسالان است که همین امر، ضرورت استفاده از عینک آفتابی را برای کودکان بیشتر می‌کند ادامه خواندن “اشعه مضر فرابنفش”

ماده رسوب زدا ویژه استفاده در سیستمهای حرارتی و برودتی

کلیه اجزاء تشکیل دهنده رسوبات مواد معدنی از گروه نمکهایی هستند که حلالیت آنها تابع دما می باشد.ناخالصی های آب از جمله کربنات ،سولفات،سیلیکا،و غیره بعد از عبور از مرحله فوق اشباع، در اثر عواملی  مانند افت فشار تغییر دما،تغییر جریان ،تغییر PHمی توانند ته نشین شوند وجود چنین رسوباتی در جداره  دیگهای بخار و سطوح لوله ها خوردگی شدید را باعث می شود و در نهایت عاملی برای اتلاف انرژی،مصرف بیش از حد سوخت و در نهایت افت شدید عملکرد سیستم انتقال آب به شمار می آید. ادامه خواندن “ماده رسوب زدا ویژه استفاده در سیستمهای حرارتی و برودتی”