پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی شرکت

روش لجن فعال با هوادهی گسترده

فرآیند تصفیه در این روش مطابق فرآیند لجن فعال است با این تفاوت که به منظور کاهش حجم لجن تولیدی و مشکلات ناشی از آن اصلاحاتی در روش تصفیه صورت گرفته است. این اصلاحات شامل افزایش زمان ماند هیدرولیکی و عمر لجن میباشد. این تغییرات سبب شده است که میزان لجن دفعی بطور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. همچنین پایداری و مقاومت سیستم نسبت به نوسانات کیفی و کمی ورودی افزایش یافته است. انعطاف پذیری و پایداری این سیستم سبب شده است که امروزه در کشور ما بطور گسترده ای از این روش برای تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی استفاده شود . ادامه خواندن “پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی شرکت”

واکنش پذیری آنتی اسکالانت

این ماده درشرایط متعارف تحت تأثیر مواد اکسنده (نظیرکلرآزاد یا ازن موجود در آب)، احیا کننده (نظیر سدیم بی سولفیت یا سدیم متا بی سولفیت) و یا اسیدهای تزریقی (نظیر سولفوریک اسید یا هیدروکلریک اسید) قرارنمیگیرد. اماچنانچه درسیستم پیش‌تصفیه از پلیمرهای کاتیونی (به عنوان مثال به عنوان عامل لخته ساز) استفاده می شود، می بایست اطمینان کسب شود که این عوامل تا پیش نقطه تزریق آنتی اسکالانت، به طورکامل حذف شده باشند. ادامه خواندن “واکنش پذیری آنتی اسکالانت”

 • خنثی کننده شیشه
 • خنثی کننده کافور
 • خنثی کننده مصرف شیشه
 • خنثی کننده اثر کافور

درخصوص  اسمز معکوس

اسمز معکوس (RO) یک فرایند فیزیکی است که این قابلیت رادارد که از محلولی (حلال + ناخالصی) به کمک یک غشاء نیمه تراوا، حلال تقریبا خالص تهیه نماید. برای مثال به کمک این روش می توان از آب شور، آب آشامیدنی مطلوب تهیه کرد. اسمز معکوس توانایی دارد تا 98% مواد معدنی حل شده و مواد آلی و کلوئیدی آب را حذف کند. تکنولوژی اسمز معکوس در دهه های اخیر با به بازار آمدن انواع جدیدی از غشاها، بطور قابل توجهی بسط پیدا کرده است.

بنیان کار اسمز معکوس :

چنانچه  یک عشا نیمه تراوا (Semi-Permeable Membrane) مابین دو محلول با غلظتهای مختلف جای گیرد، ذره ای از حلال (رقیق) از یک طرف پوسته به طرف دیگر حرکت می کند. ادامه خواندن “درخصوص  اسمز معکوس”

برای کنترل و کاهش یا حذف ماسه دهی چاه آب باید

 • سرعت جریان آب را کم کنیم.
 • برای کم کردن سرعت جریان آب باید اختلاف ارتفاع بین دو سطح آب داخل و خارج لوله مشبک جدار چاه را کاهش دهیم.
 • برای کاهش اختلاف ارتفاع بین دو سطح آب ، باید عمق سطح آب داخل لوله مشبک جدارتا سطح زمین را کاهش دهیم.
 • برای کم کردن عمق سطح آب ، باید مقداری ورودی آب سفره زیرزمینی از طریق شیارها به داخل لوله جدار چاه را زیاد کنیم.
 • برای افزایش مقدار ورودی آب بداخل لوله مشبک جداره چاه باید لوله مشبک جدار با بیشترین تعداد شیار و بیشترین مساحت سطح باز ، که دارای بیشترین آبگذری باشد انتخاب کنیم تا آب بیشتری از طریق شیارها وارد لوله جدار چاه گردد.

ادامه خواندن “برای کنترل و کاهش یا حذف ماسه دهی چاه آب باید”

منهول پلی اتیلنی چیست؟

پائین بودن چگالی پلی اتیلنی در مقایسه با بتن که موجب کاهش وزن منهول های پلی اتیلنی در مقایسه با منهولهای بتنی شده است.از عمده مزایای استفاده از منهولهای پلی اتیلن می باشد.در زمینهای باتلاقی و شنی، بدلیل آنکه امکان زیر سازی مناسب وجود نداشته و همچنین به علت  چگالی پائین منهول پلی اتیلن نسبت به آب، خطر نشست و فرو رفتن آن در زمین وجود ندارد. ادامه خواندن “منهول پلی اتیلنی چیست؟”

طراحی فاضلاب تهران و اجرای شبکه توزیع آب

هم اکنون به طور میانگین 34 % آب تهران از سد کرج ، 33% از سدهای لار و لتیان و 33% نیز از 390 حلقه چاه و سفره های زیر زمینی این منطقه تأمین میشود این در حالی است که دولت هنوز برای طرح های فاضلاب این استان و به ویژه تهران که یکی از مهمترین پروژه های زیست محیطی و آبی کشور محسوب می شود ، اعتبار لازم را اختصاص نداده است . ادامه خواندن “طراحی فاضلاب تهران و اجرای شبکه توزیع آب”

مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب خانگی شور آکوا sure aqua

تولید دستگاه تصفیه آب خانگی شور آکوا sure aqua: 50 گالن در روز برابر با 200 لیتر در شبانه روز

برق مصرفی دستگاه تصفیه آب خانگی شور آکوا: 220 ولت 50HZ به همراه ترانسفورماتور کاهنده.

فشار دستگاه تصفیه آب خانگی شور آکوا: محدوده فشار 5 الی 8 P.S.I

قیمت تصفیه آب واتر سیف,
قیمت دستگاه تصفیه آب واتر سیف,
قیمت تصفیه آب واتر سیف,
قیمت دستگاه تصفیه آب واتر سیف,
قیمت تصفیه آب واتر سیف,
قیمت تصفیه آب واتر سیف,
قیمت دستگاه water safe,
قیمت دستگاه تصفیه آب water safe,
قیمت water safe,
قیمت water safe,
قیمت تصفیه آب water safe,
قیمت دستگاه تصفیه آب water safe,
قیمت دستگاه تصفیه آب water safe,
قیمت تصفیه آب water safe, ادامه خواندن “مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب خانگی شور آکوا sure aqua”

کاربرد ازن در تصفیه آب و فاضلاب های شهری و صنعتی

کاربرد ازن در تصفیه آب های آشامیدنی و فاضلاب های مختلف صنعتی و شهری در دنیا رو به گسترش است. ازناسیون توانسته است در موارد زیادی مانند ضدعفونی کردن و اکسیداسیون ترکیبات آلی جایگزین فرآیندهای تصفیه متعارف شود. این فرآیند جدید در موارد مختلف دیگری همانند حذف ذرات معلق نیز کارایی روش های قدیمی تصفیه را افزایش داده است. ادامه خواندن “کاربرد ازن در تصفیه آب و فاضلاب های شهری و صنعتی”

سختی کل (TH)

سختی کل جزئی از TDS است. منظور از سختی کل مجموع غلظت کلسیم و منیزیم موجود در آب است.بنا براین سختی آب ، بخشی از TDS آب است. عامل اصلی رسوب گذاری آب ، کاتیون های سختی با آنیونها در داخل آب واکنش داده و یک رسوب جامد ایجاد می نمایند. در آبهای طبیعی ، معمولا غلظت کلسیم حدود دو برابر منیزیم است در حالی که در آب دریا غلظت منیزیم حدود 5 برابر کلسیم می باشد. ادامه خواندن “سختی کل (TH)”

سوئیچ قطع فشار بالا ( High Pressure Switch )

این سوئیچ بصورت سری با پمپ در مدار قرار گرفته است و در واقع بعنوان یک کلید قطع و وصل در مدار عمل می کند. های پرشر وظیفه خاموش کردن پمپ دستگاه را در مواقعی که شیر برداشت بسته و منبع آب نیز پر است، به عهده دارد. در واقع در چنین مواقعی که نیاز به تولید آب تصفیه شده نداریم، در اثر فشار پمپ ، فشار درون شیلنگ ها بالا می رود. این فشار به دیافراگم تعبیه شده در سوئیچ منتقل شده و باعث قطع جریان عبوری از مدار می گردد . در اثر قطع جریان الکتریسیته پمپ دستگاه نیز خاموش می شود . اگر مقداری از آب منبع تخلیه شود ، فشار درون شیلنگها و در نتیجه فشار تحمیل شده بر دیافراگم سوئیچ ، کاهش پیدا کرده و باعث می شود که مدار مجددا بسته شده و جریان برقرار شود. در اثر برقرار شدن جریان برق ، پمپ دستگاه مجددا آغاز به کار می کند تا آب تخلیه شده را جبران کند. عملکرد این سوئیچ دقیقا عکس عملکرد سوئیچ قطع فشار پایین می باشد. ادامه خواندن “سوئیچ قطع فشار بالا ( High Pressure Switch )”

 • سازوکارحرکتی شیرهای برداشت
 • تنظیم پرشر سوئیچ پمپ آب خانگی
 • پرشر سوئیچ آب
 • تنظیم پیج های پرشر تصفیه اب